اینورتر

اینورتر چیست؟

اینورتر یک دستگاه الکتریکی است که ولتاژ DC را که تقریبا همیشه از باتری ها گرفته میشود ، به ولتاژ AC خانگی تبدیل می کند به طور خلاصه، یک اینورتر جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل می کند.
جریان مستقیم در بسیاری از تجهیزات الکتریکی کوچک مانند سیستم های انرژی خورشیدی استفاده می شود، زیرا سلول های خورشیدیتنها قادر به تولید برق DC می باشند.

اینورتر

چرا باید از اینورتر استفاده کنیم؟

سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که چرا نیاز به تغییر جریان مستقیم یا DC به یک جریان متناوب (AC) پیدا می کنیم ؟ پاسخ به این سوال ساده است.
همه ما می دانیم که برق اصلی از نیروگاه ها به صورت جریان متناوب ۲۲۰ ولت وارد خانه های ما میشود . این یک دلیل اصلی است که تجهیزات الکتریکی که از آنها استفاده می کنیم نیاز به ولتاژ بالا و جریان AC داشته باشند .
به غیر از این، برق متناوب به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و از آنجا که اکثر وسایل خانگی نیاز به مقدار بالاتری از قدرت نسبت به آنچه برق DC تامین می کند ، دارند و از آنجا که برق DC برای کار بر روی ولتاژ های پایین طراحی شده است. بنابراین به دلیل اینکه قدرت و ولتاژ تولید شده باید متناسب با وسایل معمولی که ما از آنها استفاده می کنیم باشد پس ما به دستگاهی احتیاج پیدا میکنیم کهولتاژ DC را به AC تبدیل کند (اینورتر).

فروش اینورتر

 کاهش مصرف انرژی

درایو های AC یا اینورترها به ما این مزیت را می دهد که انرژی کمتری نسبت به دیگر تکنیک‌ های کنترل سرعت مصرف کنیم بارهای گشتاور متغیر در اینورترهای صنعتی موجب صرفه‌جویی در انرژی می‌شوند زیرا یک اینورتر با صرفه‌جویی در مصرف انرژی خود ابتدا با تعیین میزان نیروی وارد شده به موتور، لغزش آن را بهینه‌ سازی می‌کند، سپس میزان توانی را که باید برای موتور اعمال شود را بر اساس طیف فرکانسی ، پارامترهای تنظیم‌ شده موتور، و اندازه‌ گیری‌ های توان محاسبه خواهد کرد.

قیمت اینورتر

Call Now Button
×

Powered by WhatsApp Chat

× ارتباط با ما در واتس اپ