موتور برق

موتور برق

موتور برق یا ژنراتور:

موتور برق یا ژنراتور دستگاهی است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند , که برای تولید برق یک منبع انرژی مکانیکی که می تواند توربین بخار ، توربین گاز ، توربین آب ، موتور های احتراق داخل و… باشد به یک ژنراتور (مبدل انرژی مکانیکی به الکتریکی) کوپل میشود. در این ممحصول منبع انرژی مکانیکی یک موتور احتراق داخل است .

موتور برق

چگونه کار می کند

دستگاهی است که در زمان قطعی برق استفاده می شود و می تواند مانع از قطعی برق و یا اختلال در فعالیت روزانه شرکت ها و ساختمان ها شود . در موتور های برق نیروی مکانیکی باعث تحریک و حرکت الکترون ها شده و جریان الکتریکی را ایجاد می کند سپس جریان الکتریکی از طریق سیم های مسی به دستگاه های خارجی مانند سیستم های روشنایی و یا سایر دستگاه های الکترونیکی هدایت می شود.

کاربرد

ژنراتور های برق جهت اهداف متفاوت و در مدل های مختلف در سر تا سر جهان تولید می شوند . به عنوان مثال ژنراتور هایی که در بیمارستان ها ، ساختمان های اداری و سوپر مارکت ها استفاده می شوند . ژنراتور ها هم چنین در نیرو گاهها برای تبدیل انرژی هسته ای ، مکانیکی و شیمیایی به برق مورد نیاز شهر ها مورد استفاده قرار می گیرند و از دیگر موارد استفاده از این محصول می توان به کاربرد های خانگی که در مواقع قطعی برق برای تامین برق روشنایی و لوازم الکترونیکی به صورت اضطراری یا دائم  اشاره کرد.

فروش موتور برق

مزایا

ژنراتور های برق چندین مزیت مهم دارند . به عنوان مثال آنها می توانند برای هر دو برنامه ی بلند مدت و کوتاه مدت تولید برق کنند . هم چنین ژنراتور ها در ابعاد و اندازه های مختلف موجود می باشند و مصرف کننده می تواند نسبت به کارایی و نیاز خود ژنراتور مناسب را انتخاب نماید

معایب

گرچه ژنراتور های الکتریکی سودمند می باشند اما دارای معایبی نیز هستند به عنوان مثال ژنراتور ها اغلب دارای قیمت بالایی می باشند هرچند که در صورت نیاز به آنها ارزش آن را دارند . موتور برق ها معمولا بزرگ هستند و می توانند بسیار سنگین باشند در نتیجه جا به جایی و حمل آنها مشکل است هرچند که اکثرا دارای چرخ می باشند ، و هم چنین در نمونه های بی کیفت آنها انرژی مکانیکی زیادی را استفاده کرده و نسبت به آن خروجی و بازده کمی دارند.

موتور برق

Call Now Buttonتماس با ما